مهاجرت رایگان به هاست چیست؟

مهاجرت رایگان به هاست چیست؟

مهاجرت، در دنیای میزبانی وب، فرآیند انتقال فایل‌ها، پایگاه‌های اطلاعاتی و ایمیل‌ها از یک سرور به سرور دیگر است. این یک ضرورت برای هر کسب و کاری است که به دنبال انتقال به یک میزبان جدید است — یا برای هر کسی که از ارائه دهنده فعلی خود ناراضی است.

خوشبختانه، تعداد زیادی میزبان مانند وجود دارد میزبانی A2 که مهاجرت رایگان را ارائه می دهد کمک. این راهنما شما را در مورد همه چیزهایی که باید در مورد مهاجرت وب سایت بدانید – از انتخاب میزبان مناسب تا انجام عملی انتقال راهنمایی می کند. بنابراین، چه در حال برنامه‌ریزی برای اولین بار برای مهاجرت به وب‌سایت خود هستید، یا فقط می‌خواهید زمانی که زمانش رسید، آمادگی بیشتری داشته باشید، ادامه مطلب را بخوانید!

مهاجرت رایگان به میزبانی وب چیست؟

انتقال میزبانی وب فرآیند انتقال وب سایت شما از یک میزبان به میزبان دیگر بدون تأثیر منفی بر رتبه بندی موتورهای جستجو یا تغییر ظاهر یا عملکرد وب سایت شما است.

هنگام مهاجرت یک وب سایت، می توانید یک انتقال کامل یا یک انتقال جزئی انجام دهید. در یک مهاجرت کامل، شما تمام فایل‌های وب‌سایت، پایگاه داده و سایر محتوای خود را مهاجرت می‌کنید. در یک انتقال جزئی، بخش هایی از وب سایت خود را منتقل می کنید (مثلاً فقط ایمیل).

مهاجرت بر سایت منتشر شده موجود تأثیر نمی گذارد. میزبان وب اساساً داده های شما را در سرور جدید کپی می کند: اطلاعات تکراری است، از سرور فعلی شما حذف نمی شود. این یک نسخه آینه ای از وب سایت شما ایجاد می کند.

برای فعال کردن سایت خود در هاست جدید، سرور نام دامنه را به روز می کنید تا به سرور میزبانی وب جدید اشاره کند. بسته به پیچیدگی مهاجرت، کل فرآیند می تواند از چند ساعت تا چند روز طول بکشد.

چرا می خواهید وب سایت خود را از یک میزبان به میزبان دیگر منتقل کنید؟

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است بخواهید وب سایت خود را به میزبان دیگری منتقل کنید، از جمله:

 1. شما به عملکرد بهتری نیاز دارید. گاهی اوقات ارائه دهندگان میزبانی وب کار نمی کنند. سایت شما عملکرد خوبی ندارد و کدهای خود را از نظر خطا تست کرده اید، اما در نهایت می دانید که مشکل از میزبان وب شما است. در این مورد، ممکن است بخواهید به سمت میزبانی بروید که می تواند سرعت وب سایت سریع تری را ارائه دهد.
 2. شما نیاز به حمایت بهتری دارید. آیا تا به حال برای شما پیش آمده است که با تیم پشتیبانی یک شرکت تماس بگیرید، تنها یک ساعت در حالت تعلیق قرار گرفته باشید یا چندین بار بدون دریافت راه حل منتقل شده باشید؟ همه ما به آنجا رفته ایم. برخی از ارائه دهندگان پشتیبانی بهتری نسبت به سایرین دارند. در میزبانی A2، ما پشتیبانی 24/7/365 را از طریق چت زنده، بلیط و تلفن ارائه می دهیم. همه این کار را نمی کنند.
 3. شما نیاز به یک طرح کم هزینه دارید. در دنیای میزبانی وب، خرید یک پلن با نرخ کمتر استاندارد صنعت است. اما وقتی قرارداد تمام می شود، قیمت طرح بالا می رود. اگر به یک طرح ارزان‌تر نیاز دارید، تغییر میزبان ممکن است راه حلی باشد.

البته دلایل دیگری برای انتقال از یک میزبان وب به میزبان دیگر وجود دارد، اما اینها رایج ترین هستند.

دلیل شما هر چه باشد، زمانی که قصد تغییر به یک میزبان وب جدید را دارید، قطعاً می خواهید هزینه را در نظر بگیرید. برخی از ارائه دهندگان میزبانی وب برای انتقال وب سایت شما هزینه ای دریافت می کنند (معمولاً حدود 25 دلار).

باید از هر میزبان احتمالی بپرسید که هزینه مهاجرت چقدر است. بهترین هاست ها مانند A2 Hosting می توانند این کار را به صورت رایگان انجام دهند.

فرآیند مهاجرت میزبانی وب

در میزبانی A2، ما ارائه می دهیم سفر رایگان برای کل وب سایت شما محتوای مهاجرت شده شامل:

 • فایل های وب سایت
 • ایمیل (توجه داشته باشید که ما انتقال کامل صندوق‌های پستی را تضمین نمی‌کنیم، زیرا این امر می‌تواند فوق‌العاده وقت‌گیر باشد)
 • پایگاه داده
 • تنظیمات cPanel برای حساب های مبتنی بر cPanel.

انتقال تقریباً 24 تا 48 ساعت طول می کشد، اما سایت در طول فرآیند از کار نمی افتد. سایت شما روی سرور قدیمی شما فعال می ماند تا زمانی که انتخاب کنید سرور نام دامنه را به هاست جدید هدایت کنید.

اگر مطمئن نیستید که چگونه سایت خود را مهاجرت کنید، در اینجا یک نگاه داخلی به فرآیند مهاجرت آورده شده است:

 1. بسته میزبانی وب را از وب سایت ما خریداری کنید. اگر مطمئن نیستید که کدام برنامه را خریداری کنید، لطفاً با راهنمای ما مشورت کنید یا با تیم فروش ما در اینجا تماس بگیرید.
 2. به هاست A2 وارد شوید پورتال مشتری.
 3. کلیک کمکو سپس کلیک کنید مهاجرت، بلیط مهاجرت من صفحه ظاهر می شود.
 4. کلیک درخواست مهاجرت،
 5. اطلاعات خواسته شده را ارائه دهید. اگر مطمئن نیستید که چگونه برخی از فیلدها را پر کنید، ممکن است لازم باشد برای این اطلاعات با ارائه دهنده میزبان فعلی خود تماس بگیرید.
 6. موافق شرایط استفاده از خدمات و خط مشی استفاده قابل قبولو سپس کلیک کنید به مرحله 2 ادامه دهید،
 7. که در خدمات را انتخاب کنید در کادر، سرویسی را برای انتقال محتوای خود انتخاب کنید.
 8. کلیک به مرحله 3 ادامه دهید،
 9. اطلاعات خواسته شده را ارائه دهید و سپس کلیک کنید ارسال درخواست مهاجرت،
 10. زمانی که انتقال کامل شد به شما اطلاع می دهیم. کل فرآیند تقریباً 24-48 ساعت طول می کشد.

مهم: ما به شدت توصیه می کنیم قبل از تغییر تنظیمات سرور نام دامنه خود، وب سایت خود را روی سرور خود آزمایش کنید. برای این کار می توانید از URL اشتراک گذاری شده برای حساب خود استفاده کنید. URL مشترک به شما امکان می دهد بدون استفاده از نام دامنه حساب، سایت را مشاهده کنید. برای اطلاعات بیشتر لطفا مراجعه کنید به این مقاله،

بسته بندی کردن

ما می دانیم که انتقال وب سایت شما به یک میزبان متفاوت می تواند دشوار باشد. میزبانی A2 متعهد است که این فرآیند را تا حد امکان برای شما آسان و بدون دردسر کند، بنابراین ما این راهنمای نحوه مهاجرت سایت خود را با ما در چند مرحله ساده آماده کرده ایم! سوالی هست؟ همین امروز با یکی از نمایندگان فروش ما تماس بگیرید – آنها آماده پاسخگویی به هرگونه سوال یا نگرانی شما در مورد انتقال وب سایت خود به ما هستند. با بیش از 20 سال تجربه در میزبانی وب، تیم ما می داند که برای اطمینان از اینکه همه فایل های شما با موفقیت از یک پلتفرم به پلتفرم دیگر با کمترین اختلال در سرویس منتقل می شوند، چه کاری لازم است. اگر کارهای بیشتری می توانیم برای شما انجام دهیم و در عین حال به شما کمک می کنیم تا وب سایت خود را به سرورهای خود تبدیل کنید، با خیال راحت با ما تماس بگیرید!

مقالات مرتبط: