منو سایت

چرا باید از Node.js استفاده کنم؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چرا باید از Node.js استفاده کنم؟

Node.js یک محیط زمان اجرا جاوا اسکریپت منبع باز کراس پلتفرم است که خارج از مرورگر اجرا می شود. Node.js به دلیل معماری I/O مبتنی بر رویداد و غیرمسدود، می‌تواند از برنامه‌های بیشتری پشتیبانی کند در حالی که از منابع کمتری استفاده می‌کند و عملکرد بهتری ارائه می‌کند. این یک پلتفرم مبتنی بر جاوا اسکریپت است که بر روی موتور جاوا اسکریپت V8 گوگل کروم ساخته شده است و برای سایت های پخش ویدیوی بزرگ یا برنامه های تک صفحه ای به خوبی کار می کند. این پست وبلاگ حاوی اطلاعات ضروری Node.js است تا به شما کمک کند بفهمید که چرا Node.js انتخاب خوبی برای توسعه برنامه است.

چرا Node.js؟

پس چرا از Node.js استفاده کنیم؟ در اینجا برخی از ویژگی های کلیدی Node.js وجود دارد که آن را به یک انتخاب محبوب برای ساخت برنامه های وب، دسکتاپ و موبایل تبدیل می کند:

  • مقیاس پذیری: Node.js می تواند تعداد زیادی اتصال همزمان را مدیریت کند که عملکرد برنامه را بهبود می بخشد.
  • پردازش سریع: درخواست‌های رشته غیرمسدود سریع‌تر پردازش می‌شوند و به مشتریان این امکان را می‌دهند که پاسخ‌های سریع‌تری برای درخواست‌های ساده برنامه وب دریافت کنند.
  • اسان برای استفاده: Node.js یک محیط چند پلتفرمی است که به شما امکان می دهد با استفاده از زبان جاوا اسکریپت برنامه های وب، دسکتاپ و موبایل بسازید.
  • جامعه حمایتی بزرگ: Node.js دارای یک جامعه آنلاین و مخزن آموزشی بزرگ است که آن را برای مبتدیان ایده آل می کند.

چه کسی از Node.js استفاده می کند

در حال حاضر حدود 1.6 درصد از وب سایت ها از Node.js استفاده می کنند و میزان استفاده آنها در حال افزایش است. اغلب توسط سایت هایی با ترافیک بالا، از جمله بسیاری از شرکت های معروف مانند توییتر، اسپاتیفای، eBay، Reddit، LinkedIn، GoDaddy و Netflix استفاده می شود. پردازش همزمان درخواست، ردپای سبک آن و سایر ویژگی‌های Node.js، آن را برای برنامه‌هایی مانند ربات‌های گفتگو، جریان داده و اینترنت اشیا (IOT) ایده‌آل می‌کند. مثلا:

  • توییتر از Node.js برای بهبود عملکرد اپلیکیشن وب موبایل خود استفاده کرد.
  • Node.js یک پشته وب front-end است که توسط eBay برای تقویت برنامه های کاربردی وب و هماهنگ کردن خدمات در پلت فرم eBay استفاده می شود.

شروع کار با میزبانی وب Node.js

Node.js دارای ویژگی های مناسبی است اگر می خواهید یک برنامه وب مقیاس پذیر با استفاده از یک زبان واحد مانند جاوا اسکریپت برای هر دو قسمت جلو و باطن بسازید. این ویژگی ها عبارتند از مقیاس پذیری، سرعت و عملکرد بهبود یافته. برای اینکه ببینید چقدر آسان است که یک برنامه Node.js را با استفاده از کنترل پنل cPanel راه اندازی و راه اندازی کنید، به مقاله پایگاه دانش ما مراجعه کنید. نحوه ساخت اپلیکیشن Node.js با cPanel،

نتیجه

انتخاب محیط توسعه مناسب برای برنامه شما می تواند تصمیم دشواری باشد، به خصوص در هنگام شروع. این پست وبلاگ برخی از ویژگی‌های کلیدی Node.js و اینکه چرا این یک انتخاب محبوب برای توسعه وب است، روشن کرده است. برای اطلاعات بیشتر در مورد node.js لطفاً مراجعه کنید https://nodejs.org،

 

چرا باید از Node.js استفاده کنم؟ اولین بار در پست A2 ظاهر شد.