منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • SSD Server Storage چیست؟ میزبانی وب سریع توضیح داده شده است

SSD Server Storage چیست؟ میزبانی وب سریع توضیح داده شده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
SSD Server Storage چیست؟ میزبانی وب سریع توضیح داده شده است

اگر سن شما به اندازه میزبانی A2 است، به احتمال زیاد هارد دیسکی را که در داخل کامپیوتر شما می چرخد ​​به خاطر دارید. اگر آن را تکان دهید، آن را می شکنید. آنها هارد دیسک ها (درایوهای دیسک سخت) – دستگاه های ذخیره سازی مستقل متشکل از صفحات چرخان (که گاهی اوقات به عنوان “زنگ چرخان” نامیده می شود) بودند. اما پس از آن SSD (درایو حالت جامد) آمد – جانشین درخشان‌تر و سریع‌تر با تراشه‌های حافظه فلش. SSD نسل بعدی فضای ذخیره‌سازی است که سریع‌تر از هارد دیسک‌های مکانیکی شلوغ است. اما ذخیره سازی سرور SSD دقیقا چیست؟ این یکی از ارکان میزبانی وب سریع است و در این مقاله دلیل آن را به شما خواهیم گفت.

SSD چیست؟

SSD (Solid-State Drive) که توسط SanDisk در سال 1991 توسعه یافت، یک دستگاه ذخیره سازی است که از تراشه های حافظه برای ضبط داده ها استفاده می کند. SSD ها مانند هارد دیسک عمل می کنند، اما از نظر عملکرد بسیار سریعتر هستند. آنها مشابه درایوهای فلش USB هستند، منهای اتصال USB، و برای نصب در داخل رایانه طراحی شده اند. درایوهای SSD هیچ قطعه متحرکی ندارند و به همین دلیل نسبت به همتایان HDD خود قابل اعتمادتر هستند.

SSD چگونه کار می کند؟

مانند هارد دیسک ها، SSD ها حجم زیادی از داده ها را ذخیره می کنند. اما به جای خواندن و نوشتن داده ها در صفحه چرخان مانند هارد دیسک ها، SSD ها داده ها را روی تراشه های حافظه فلش (که گاهی اوقات به عنوان حافظه فلش NAND شناخته می شود) ذخیره می کنند. SSD همچنین دارای یک تراشه کنترلر است. این تراشه وظیفه ردیابی محل قرارگیری داده ها بر روی دستگاه را بر عهده دارد و داده های درخواستی را در عرض نانوثانیه پیدا می کند و درایوهای ذخیره سازی SSD را واقعاً سریع می کند.

انواع ssd

دو نوع رایج SSD SATA III و NVMe هستند. SATA III نوع SSD قدیمی است. این دارای یک رابط قدیمی است که در ابتدا برای HDD طراحی شده بود و بنابراین با طیف گسترده ای از دستگاه ها سازگار است. با این حال، کندتر از استاندارد جدید، Non-Volatile Memory Express (NVMe) است و به تدریج در حال حذف شدن است.

درایوهای Non-Volatile Memory Express سریعتر از درایوهای SATA III با تأخیر کمتر و سرعت خواندن و نوشتن پایدار 2000 مگابایت در ثانیه هستند. که حداکثر 600 مگابایت در ثانیه است، علاوه بر این، درایوهای NVMe به جای SATA از طریق رابط PCIe به رایانه متصل می شوند. انتقال سوکت های PCIe بیشتر است از 25 برابر داده بیشتر از همتای SATA،

SSD ها کجا پیدا می شوند؟

SSD ها جایگزین بسیاری از هاردهای دیسک در کامپیوترهای رومیزی و لپ تاپ ها شده اند. SSD ها گران تر از HDD ها هستند (اگرچه تفاوت به طور پیوسته کاهش می یابد)، بنابراین برخی از تولید کنندگان کامپیوتر از SSD های کوچکتر (همراه با HDD های بزرگتر برای ذخیره داده های اضافی) استفاده می کنند.

SSD در برخی از سرورها نیز یافت می شود. در اینجا در میزبانی A2، ما هر دو گزینه SATA III و NVMe SSD را ارائه می دهیم.

اکثر برنامه های ما فضای ذخیره سازی SSD را ارائه می دهند، اما اگر کلمات را مشاهده کنید توربو اگر به نام طرح پیوند داده شود، فضای ذخیره سازی NVMe را فراهم می کند:

قیمت هاست A2
میزبانی A2 شامل فضای ذخیره سازی NVMe SSD در هر طرح میزبانی وب توربو است.

مزایای ذخیره سازی NVMe چیست؟

NVMe توسعه داده شد تا به SSD ها اجازه دهد با بالاترین سرعت حافظه فلش کار کنند. NVMe فلش مموری را قادر می سازد تا مستقیماً از طریق رابط PCI Express (PCIe) عبور کند. پهنای باند بالایی را فراهم می کند زیرا مستقیماً به CPU متصل است. درایوهای NVMe علاوه بر عملکرد و سرعت، از نظر مصرف انرژی نیز بهینه هستند. در حالت آماده به کار، درایوهای NVMe به سختی انرژی مصرف می کنند.

آخرین به روز رسانی NVMe نسبت به نسخه قبلی امن تر است. NVMe 2.0 از CRC 32/64 بیتی استفاده می کند (به عبارت دیگر، حفاظت از داده ها از 32 به 64 بیت افزایش می یابد و امنیت بیشتری را برای سیستم های داده در مقیاس بزرگ فراهم می کند). NVMe 2.0 همچنین سازگاری با نسل قبلی NVMe را حفظ می کند و با اکثر سیستم عامل ها کار می کند.

درایوهای NVMe در حال تبدیل شدن به استاندارد صنعتی برای سرورها هستند، اما میزبانی A2 میزبان پیشرو در میزبانی وب سریع است.

تقدیر نامه

آیا هنوز در مورد مزایا و قدرت هاست SSD مطمئن نیستید؟

برخی از توصیفات ما را بخوانید:

“تیم A2 هرگز ناامید نمی شود! سرعت، پشتیبانی، خدمات، فروش… همه تجربه ها فوق العاده بوده است. من یک حساب A2 برای خودم، شغل فعلی و حتی شغل قبلی ام دارم. A2 را توصیه می کنم و فقط زمانی بهترین ها را توصیه می کنم آبرو در خطر است!» چاک سی. 16 نوامبر 2021

A2 Hosting یک ارائه دهنده میزبانی عالی بوده است. سرورها سریع هستند و پشتیبانی عالی است. من هرگز به استفاده از شخص دیگری فکر نمی کنم.” کانر تی. 7 نوامبر 2021

مشتریان از سرورهای سریع ما قدردانی می کنند. ما سرورهای خود را با جدیدترین و بهترین فناوری به روز می کنیم تا سریع ترین سرورهای بازار را به مشتریان خود ارائه دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرورهای توربو ما، همین امروز با تیم فروش ما تماس بگیرید،